De ce nu trimit cu Poșta

Mă întreabă mai multe cliente de ce nu trimitem și prin Poșta. Ei bine, mai facem și excepții, dar așa or să rămână. Pentru un singur colet trebuie să completez două formulare, plus că trebuie să scriu aceleași lucruri încă o dată pe pachet. Nu înțeleg, pur și simplu nu înțeleg de ce nu poate fi simplificat acest proces.
În plus formularele parcă sunt făcute pentru pitici, așa de măruntele sunt spațiile unde trebuie să completezi. Oare cei care au conceput aceste formulare erau strumfi?
Al treilea lucru pe care nu îl suport este statul la coadă într-o încăpare învechită și urât mirositoare în general.
Tocmai din această cauză avem mai multe opțiuni de transport gratuit.

8 comments

  1. […] De ce nu trimit cu Posta Thu Dec 23, 2010 12:08 pm Ma intreaba mai multe cliente de ce nu trimitem si prin Posta. Ei bine, mai facem si exceptii, dar asa or sa ramana. Pentru un singur colet trebuie sa completez doua formulare, plus ca trebuie sa scriu aceleasi lucruri inca o data pe pachet. Nu inteleg, pur si simplu nu inteleg de ce nu poate […] […]

  2. Si mai pune si posibilitatea de a nu primi pachetul! Eu am umblat o luna pe la toate oficiile postale plus 300 de telefoane pentru a da de urma unui pachet pe care postasul nu s-a deranjat sa mi-l aduca. El spunea ca a venit si nu m-a gasit -nimic mai fals, dar ma rog…-, insa chiar daca ar fi fost asa cum spune el, nu era normal sa lase o instiintare? O amarata de hartie pe care sa scrie ca trebuie sa ajung in locul X sa ridic pachetul respectiv? in fine… Cretinitati made in Romania!

  3. :)))…auzzi…pt strunfi…super funny! dar sunt si eu de acord cu tine…nu inteleg de ce trebuie completate atatea formulare!!!

  4. Am scris asta in timp ce completam formularele pentru Posta. Iar la ghiseu am stat doar vreo ora si in spatele meu o „doamna” vorbea cu amantul la telefon, o zgripturoaca se certa cu toata lumea ca ea nu stie la ce coada sa stea si toti eram vinovati si tot asa…….ce mai, o placere mersul la Posta.

  5. cu serviciu tce post oferit de compania care detine si reteaua diverta ai incercat? am auzit lucruri bune despre ei

  6. Nu, nu am incercat pentru ca nu am auzit despre ei. O sa vad despre ce este vorba, sunt in cautarea solutiilor ieftine de transport pentru clientii nostri.

  7. Am vazut ca au un sediu in Diverta Mall Vitan.

  8. Am verificat si ei nu trmit prin posta decat documente, pentru colete au un serviciu de curierat care are cam aceleasi costuri cu al meu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *