Crema protecție solară minerală SPF50 (50ml)
Prețul inițial a fost: 118 lei.88.50 leiPrețul curent este: 88.50 lei. -25%
Ceramol Sun cremă protecție solară SPF50, keratoză actinică, piele sensibilă (50ml)
Prețul inițial a fost: 128 lei.96 leiPrețul curent este: 96 lei. -25%
Altruist
Spray SPF50 toată familia (6 luni+), 250ml
Adaugă o recenziePrețul inițial a fost: 81 lei.72.90 leiPrețul curent este: 72.90 lei. -10%
Spray SPF50 Altruist, ideal pentru întreaga familie, protejează pielea sensibilă împotriva razelor UVA și UVB, fiind potrivit pentru copii de la 6 luni.
Stoc epuizat
Stoc epuizat
Descriere
Cel mai nou membru al familiei Altruist a fost creat cu gândul la cele mai sensibile tipuri de piele, începând de la pielea bebelușilor de la vârsta de când aceștia pot fi expuși direct la Soare, adică 6 luni. Formula hipoalergenică fără octocrilenă pentru cele mai sensibile tipuri de piele.
Filtre solare folosite
- Uvinul A-Plus, filtru solar de ultimă generație, cu stabilitate inalata, care oferă protecție UVA înaltă
- Avobenzone - cel mai bun filtru UVA existent pe piață, are nevoie de stabilizare de la alte filtre
- Tinosorb S - filtru de ultimă generație, extrem de stabil și cu spectru larg de protecție
- Octisalate - filtru solar chimic folosit pentru a prelungi durata protecției, cu eficiență sporită pe razele UVB
- Triazone - filtru solar extrem de fotostabil, de generație nouă, care ajută la obținerea unei valori mari a SPF-ului și are cea mai mare rată de absorbție a razelor UVB, dar este eficient și cu razele UVA
- Uvinul T-150 filtru solar chimic de ultimă generație
- Ensulizole (phenylbenzimidazole sulfonic acid) - filtru solar chimic extrem de eficient cu razele UVB








Cristina –
Protectie 100% si il recomand pentru toata familia.
ioana –
Protectie 100% si il recomand pentru toata familia.